Sunday, January 20, 2019

Profesjonalna chemia do mycia samochodów.

Posiadamy w ofercie profesjonalne środki chemiczne do mycia samochodów i innych powierzchni produkcji szwedzkiej (dystrybucja niemieckiej firmy STR) o wysokim stopniu skoncentrowania i stosunkowo niskim PH (7—10 ) biodegeneralne w bardzo atrakcyjnych cenach w trzech grupach zastosowania:

A) Uniwersalny płyn myjący NEUTRAL SP.

ZASTOSOWANIE:

Do mycia i czyszczenia pojazdów, plandek, markiz, kuchennych urządzeń, maszyn budowlanych i rolniczych, do pielęgnacji codziennej zakładów pracy, szkół, hoteli itp.

WŁAŚCIWOŚCI:

Uniwersalny alkaliczny środek czyszczący o niskim PH (7-8); Upora się nieomal z każdym brudem jak oleje, tłuszcze, sadze, brud powierzchniowy. Wysoka skuteczność w twardej i zimnej wodzie. Ułatwia wysychanie po spłukaniu.

SPOSÓB UZYCIA:

Najlepiej przed każdym myciem przeprowadzić próby. Koncentrat się rozcieńcza odpowiednio do stopnia twardości wody czy temperatury.

Mycie ręczne w zimnej wodzie: 4 - 10 części wody;

Mycie wstępne plandek, samochodów ciężarowych 1: 10

Normalne (częste) mycie samochodów ciężarowych, plandek itp 1:20

Mycie wysoko ciśnieniowe - roztwór 3 - 10 %

ŚRODKI OSTROZNOŚCI:

Chronić oczy i skórę. W przypadku dostania się substancji do oczu lub skóry natychmiast obficie spłukać czystą wodą i skonsultować się z lekarzem.

Występuje w opakowaniach 5, 25 l i dowolna ilość; cena progresywna (im wyższa ilość — cena niższa) 1 kg w kanistrze 28 kg =7,20 zł netto.

 

B) Alkaiczny środek do czyszczenia i odtłuszczania MARINE SP.

 ZASTOSOWANIE:

do samochodów, plandek, silników, podwozia, maszyn budowlanych, maszyn rolniczych itp.

WŁAŚCIWOŚCI:

Alkaliczny środek działający w rozcieńczonej wodzie. Doskonale rozpuszcza olej, tłuszcze, sadzę, brud asfaltowy itp.

SPOSÓB UŻYCIA:

najlepiej przed każdym myciem przeprowadzić próby - generalnie rozcieńczać w stosunku 1:20 bądź przy silniejszych zabrudzeniach 1:10.

Skuteczność tego środka zależy od wielu czynników, jak: stopnia zabrudzenia, temperatury otoczenia oraz czasu działania. Należy środek pozostawić na minimum 3 - 5 minut aby dobrze spenetrował brud. Wyższa temperatura podwyższa skuteczność środka.

Mycie nie ciśnieniowe - zimne: 1 część na 20 - 50 części wody uzyskując roztwór 2-5% Mycie wysokociśnieniowe: 1 część na 10 części wody ; PH10

ŚRODKI OSTROZNOŚCI:

Chronić oczy i skórę. W przypadku dostania się substancji do oczu lub skóry natychmiast obficie spłukać czystą wodą i skonsultować się z lekarzem.

Występuje w opakowaniach 5, 25 l i dowolna ilość; cena progresywna (im wyższa ilość - cena niższa) 1kg w kanistrze 28 kg = 7,29 zł netto.

 

C) Alkaiczny środek do mycia samochodu ciężarowego ALFA PLUS.

 ZASTOSOWANIE:

do profesjonalnego czyszczenia i odtłuszczania na różne sposoby powierzchni zmywalnych wodą. Specjalistyczny produkt do mycia samochodu ciężarowego szczególnie plandek, samochodu osobowego czy innych podobnych powierzchni.

Ponadto także do utrzymania czystości w domu, zakładach ogrodniczych itp.

WŁAŚCIWOŚCI:

ALFA PLUS dysponuje dużą siłą do rozpuszczenia oleju, tłuszczów, sadzy, protein (muchy) itp. Działa efektywnie w zimniej czy ciepłej wodzie, twardej i miękkiej. Bardzo dobrze nadaje się do mycia szyb samochodowych, szczególnie w autobusach itp. pozostawiając lśniącą powierzchnię. Jest środkiem powierzchniowo czynnym.

Działa na mrozie PH 10.

SPOSÓB UŻYCIA: 

najlepiej przed każdym myciem przeprowadzić próby - generalnie rozcieńczać w stosunku 1:20 bądź przy silniejszych zabrudzeniach 1:10. Skuteczność tego środka zależy od wielu czynników, jak: stopnia zabrudzenia, temperatury otoczenia oraz czasu działania.

Należy środek pozostawić na minimum 3 - 5 minut aby dobrze spenetrował brud. Wyższa temperatura podwyższa skuteczność środka.

ŚRODKI OSTROZNOŚCI: 

Chronić oczy i skórę. W przypadku dostania się substancji do oczu lub skóry natychmiast obficie spłukać czystą wodą i skonsultować się z lekarzem.

Występuje w opakowaniach 5, 20 l i dowolna ilość; cena progresywna (im wyższa ilość - cena niższa) 1 kg w kanistrze 28 kg = 7,39 zł netto.

 

Technologia mycia to kolejny problem z którym zetknie myjący. Chodzi o jak najbardziej efektywne wykorzystania do procesu mycia chemii myjącej - środków myjących, które w koszcie jednostkowym mycia stanowią ponad 70% ogółu kosztów. Są tu stosowane trzy rozwiązania:

  • podawanie chemii w urządzeniu (w systemie swobodnym lub wymuszonym) w tym samym układzie wodnym w mobilnej szczotce myjącej. W tym przypadku niezbędne jest albo wykonanie dodatkowego objazdu (bez włączonej myjni i obracajacego się wału z włosiem – co stanowi pewną utrudnienie, bowiem gdy wał się obraca łatwiej jest szczotke przesuwac wzdłuz mytej powierzchni) aby spryskać mytą powierzchnię (co znacznie wydłuża czas całej operacji) albo też podawanie chemii myjącej podczas samego procesu mycia. Ten z kolei sposób jest wyraźnie pozbawiony racjonalnego i ekonomicznego sensu, gdyż podany środek myjący nie zdąży odpowiednio zareagować i już jest zmyty. Większość współczesnej chemii (chodzi tu o środki o neutralnym bądź zbliżonym do neutralnego odczynniku PH) posiadają własności penetrujące i powinny mieć „pewien czas” na zadziałanie. Chodzi o to, by położona chemia myjąca spenetrowała zabrudzenia - wnikła w jego najgłębsze warstwy co sprzyja w skuteczniejszym usuwaniu brudu.
  • podawanie chemii w agregatach wysokociśnieniowych. Jest to jeden ze sposobów najczęściej stosowany w praktyce (raczej z pewnej nie do końca świadomości stosującego - ekonomiczność?!). Polega to na tym, że do specjalnego pojemnika (w urządzeniu lub specjalnej przystawce mocowanej do pistoletu natryskowego) wlewa się odpowiednią chemię, ustala się stopień jej nasycenia i kieruje lancę pistoletu na opryskiwaną powierzchnię. Metoda ta jest o wiele skuteczniejsza niż w pkt. 1-wszym ale ma tę bezsporną wadę, że nośnikiem chemii jest woda, która powoduje, że po zetknięciu się z mytą powierzchnią prędzej czy wolniej z niej spływa najbardziej prenetrując brud na posadzce. Efektywność i efektowność tej metody jest na poziomie 30-40%;
  • Podania chemii przy użyciu specjalnych urządzeń do piany, spryskiwaczy, wytwornic piany. Jest to sposób najbardziej efektywny i efektowny (na poziomie 75-90% ) - sprawdzony w praktyce. Polega on na tym, że w odpowiednim urządzeniu (patrz zakładkę o spryskiwaczach) miesza się ze stałą gęstością chemię, wodę i wspomaga sprężonym powietrzem i w ten sposób uzyskuje się "suchą pianę" którą kładziemy na mytą powierzchnię. Substancja ta nie spływa z mytej powierzchni a reaguje bardzo skutecznie. Czas potrzebny na jej podanie jest wystarczający na właściwie „zareagowanie” środka myjącego. Podstawiając mobilną szczotkę myjącą w tym przypadku następuje szorowanie powierzchni i czyni mycie doskonałym. A jeśli zastosujemy tylko mycie tzw. "ciśnieniowe" to ta metoda jest bardziej wydajna od innych.

Nie bez znaczenia, jak już wspomniano powyżej są koszty stosowania chemii. O ile w pierwszej metodzie zużycie chemii kształtuje się przeciętnie 1,2 – 1,5 l/na samochód ciężarowy, w drugiej około 0,8 – 1,2 litra to w trzeciej metodzie z wykonanej mieszanki 1 litra chemii można umyć 3 ciężarówki (4 autobusy)...